قوانین و مقررات

توافق نامه لایسنس کاربرنهایی (EULA)
قوانین و مقررات مندرج در این توافق نامه، در بازه های زمانی متوالی در صورت نیاز بروز خواهند شد. این بروزرسانی توسط کاربران بازدید خواهد شد و استفاده از خدمات و محصولات گروه نرم افزاری ISIX، به معنی توافق و قبول این قوانین است.
خریدار گرامی لطفاً قبل تهیه و خرید محصولات و خدمات گروه نرم افزاری ISIX متن موافقت نامه را با دقت مطالعه فرمایید و درصورتی که این قوانین مورد قبول شما نیست قبل از خرید و یا نصب نرم¬افزار بر روی سیستم خود، عدم موافقت خود را با عودت نرم افزار به گروه نرم افزاری ISIX ابراز نمایید. بدیهی است زدن دکمه پذیرش و آغاز فرایند نصب نرم افزار به معنی قبول موارد مندرج در این موافقت نامه است.
لازم میدانیم به اطلاع شما خریدار گرامی برسانیم که گروه نرم افزاری ISIX وابسته به شرکت رادین همکاران بهتا یک مجموعه و شخصیت حقوقی است و شما با خرید هر یک از محصولات این گروه نرم افزاری قوانین استفاده از محصولات این مجموعه را می-پذیرید. ورود کاربران به وب‏‌سایت گروه نرم افزاری ISIX هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط گروه نرم افزاری ISIX به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از محصولات، سرویس‌‏ها و خدمات این گروه است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی می گردد.
تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات گروه نرم افزاری ISIX اقدام نماید.
ماده ۱: قوانین عمومی
بند ۱-۱: کلیه اصول و رویه‏‌های گروه نرم افزاری ISIX منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا، کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر و رعایت قانون کپی رایت است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های گروه نرم افزاری ISIX تغییراتی در آینده ایجاد شود، در وبسایت به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که با استفاده مستمر از وبسایت ضمن اطلاع از تغییرات، آنها را قبول کنید و یا عدم موافقت خود با موارد جدید را حداکثر در مدت یک هفته پس از انتشار به صورت کتبی اعلام نمایید.
بند1-2: هرگونه عدم پرداخت تعهدات مالی خریدار، منجر به متوقف شدن خدمات پشتیبانی و متوقف شدن خدمات استقرار خواهد شد و بعد از آن به مدت ۵ روز به خریدار، امکان تسویه حساب نهایی داده خواهد شد. در صورت عدم پرداخت، امور حقوقی و قراردادها و گروه نرم افزاری ISIX، امکان تسویه حساب قانونی را برای خود محفوظ میداند و خریدار حق هر گونه اعتراض را از خود سلب می نماید.
بند 1-3:‌ هر گونه چک های پرداختی خریدار، در قالب خرید لایسنس نرم افزار، خدمات استقرار، خدمات پشتیبانی و خدمات سفارشی سازی، می بایست بدون هرگونه خط خوردگی باشد، از بانک های خصوصی و دولتی و از حساب شخصی یا شرکتی خریدار باشد. صدور هر گونه چک برای خرید لایسنس و خدمات منوط به امضای تضمینی شرکت یا خریدار است. ارسال و پذیرش هر گونه اوراق و اسناد اعتباری بجای چک بانکی (شامل حواله قرض الحسنه، سفته و.. ) موجب متوقف شدن خدمات خواهد شد.
بند 1-4: خریدار، تنها لایسنس نرم افزار همراه با خدمات پس از فروش با مدت مشخص شده در قرارداد را از تاریخ خرید نرم افزار دریافت و خرید می نماید و این مجموعه هیچ مسئولیتی در خصوص استقرار نرم افزار، راه اندازی سرور و سیستم رایانه ای بر عهده نخواهد داشت و هیچگونه خسارتی در این خصوص بر عهده گروه نرم افزاری ISIX نخواهد بود.
بند 1-5: گروه نرم افزاری ISIX با ایجاد یک بستر نرم¬افزاری یکپارچه نوین و هوشمند، تنها امکان انجام چابک فرایندهای کاری مرتبط با مدیریت یکپارچه پروژه را در نسخه های مختلف نرم افزاری خود به صورت سیستماتیک برای کاربران فراهم کرده است و مسئولیت هرگونه ضرر و زیانی که بواسطه عدم استفاده صحیح و اصولی از امکانات نرم افزار و یا اشتباه بودن اطلاعات پایه قرارداده شده در نرم افزار اعم از فهارس بها، درختهای طبقه بندی اطلاعاتی و یا اطلاعات و تنظیمات اشتباه ورودی توسط کاربر و یا اشتباه در انجام محاسبات و یا عدم انجام کنترل های لازم و یا موارد دیگری که باید توسط کاربر کنترل و صحت سنجی شود رخ دهد، بر عهده خود کاربر است و گروه نرم افزاری ISIX هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خسارت ناشی از ضرر و زیانهای وارده به کاربران و اشخاص ثالث نخواهد داشت. به عبارت دیگر، مسئولیت صحت¬سنجی اطلاعات و نتایج پردازش¬ها بر عهده کاربر است و کاربر باید با استفاده از روشهای مختلف چک و کنترل از دقت محاسبات انجام شده اطمینان حاصل نماید.
ماده ۲: قوانین پشتیبانی محصولات
بند 2-1: محصولات ارائه شده در گروه نرم افزاری ISIX همگی به صورت اختصاصی تولید شده است و کپی دیگری از آن وجود ندارد. این محصولات مجموعه ای از تستها و کنترل¬های فنی را قبل از عرضه پشت سر گذاشته اند، با این وجود، در صورت بروز مشکل و یا گزارش مشکل توسط کاربر، موارد بررسی و در اسرع وقت نسخه بروز رسانی شده ارائه می¬شود و به صورت رایگان در طول دوره پشتیبانی عمومی در اختیار خریداران قرار می¬گیرد.
بند ۲-۲: پشتیبانی از نرم افزار شامل دو بخش پشتیبانی عمومی و اختصاصی است. پشتیبانی عمومی همزمان با خرید نرم افزار، به صورت رایگان و به مدت یکسال برای کلیه خریداران فعال می¬گردد. این پشتیبانی شامل مواردی است که به کارکرد نرم افزار مربوط می شود. در طول مدت پشتیبانی عمومی فعالیتهایی از قبیل بازیابی اطلاعات کاربری، رفع خطاهای احتمالی و بروزرسانی نسخه خریداری شده انجام می¬شود. البته در این دوره هزینه های ایاب و ذهاب، هزینه های پستی و همچنین هزینه تهیه و ارسال دانگل جدید در صورت آسیب دیدن آن از خریداران گرامی اخذ می¬گردد. پشتیبانی اختصاصی با خرید بسته های پشتیبانی اختصاصی از طریق باشگاه مشتریان فعال می شود و به منظور راهبری و آموزش کاربران در استفاده مطلوب و بهینه از امکانات نرم افزار ارائه می¬گردد.
بند 2-3: گروه نرم افزاری ISIX تلاش کرده است تا با تهیه دستورالعمل¬ها و فیلمهای آموزشی و ارائه آنها همراه با بسته نرم افزاری در زمان خرید نیازهای آموزشی کاربران را برطرف نماید. لذا در صورت نیاز کاربران به آموزشهای تکمیلی، این نیاز با خرید بسته های پشتیبانی اختصاصی از طریق ارائه انواع آموزش حضوری و غیرحضوری با پرداخت هزینه مرتبط بر طرف می شود. مراحل استفاده و راه اندازی نرم افزار به صورت کامل فارسی بوده و استقرار پروژه ها، بارها آزمایش گردیده است. لذا در صورت بروز هرگونه مشکل، شرایط رایانه میزبان و سرویس های امنیتی خود را بررسی نمایید. لازم است کلیه درخواست های پشتیبانی از طریق سامانه باشگاه مشتریان (www.isixsoft.com) ارسال شود و به درخواست های مطرح شده از طریق تماس های تلفنی و یا ایمیل شرکت ترتیب اثر داده نخواهد شد.
بند 2-4: هزینه پرداختی شما در زمان خرید، صرفا مبلغ خرید لایسنس محصول خریداری شده از گروه نرم افزاری ISIX است  و لذا در صورت تایید انجام هرگونه درخواست ارتقا اختصاصی، که خارج از برنامه توسعه تنظیم شده برای نرم افزار و برای کاربری خاص مدنظر باشد، هزینه این ارتقا به صورت جداگانه و با هماهنگی اخذ خواهد شد. مگر اینکه در فاکتور ارایه شده، ارائه این نوع ارتقا در بخش خدمات پشتیبانی (نه آموزش) به صورت رایگان ذکر شده باشد. در هر حالت، هر نوع ارتقا و افزایش امکانات نرم افزاری در مالکیت معنوی و مادی گروه نرم افزاری ISIX است و گروه نرم افزاری ISIX می تواند با هر پلان تجاری مورد نظر از نسخه ارتقا یافته استفاده نماید. 
بند 2-5 پاسخگویی به درخواست های پشتیبانی در اسرع وقت صورت می گیرد. به درخواست های خارج از ساعات کاری و روز های غیر کاری، در اولین روز کاری پس از آن پاسخ داده می شود. ساعات پاسخگویی و کاری واحد پشتیبانی روزهای غیر تعطیل شنبه تا چهارشنبه 9 الی ۱5 و پنجشنبه ها 9 الی ۱3 میباشد.
بند 2-6: کلیه خریداران محترم و واحد پشتیبانی ملزم به رعایت احترام، اصول و ادبیات پشتیبانی و حفظ حقوق مشتری هستند. از این رو به درخواست های پشتیبانی که حاوی توهین، دستور، تمسخر، بی ربط با موضوع باشد و یا با حروف فینگلیش یا متن غیرواضح ارسال شود پاسخ داده نمی شود و تیکت مربوطه در حالت بسته شده قرار خواهد گرفت.
بند 2-7: در صورتی که جهت انجام خدمات پشتیبانی، نیاز به برقررای ارتباط از راه دور (ریموت) بر روی رایانه کاربران باشد، کاربر موظف به همکاری و فراهم نمودن بسترهای موردنیاز جهت برقراری ساده و به هنگام این ارتباط است. در غیر این صورت، مسئولیتی متوجه تیم پشتیبانی نخواهد بود.
بند 2-8: در صورتی که نیاز به انجام مشاوره حضوری جهت انجام خدمات پشتیبانی باشد، هزینه های مربوطه به انضمام هزینه های ایاب و ذهاب از مشتریان محترم دریافت خواهد شد. 
ماده ۳: حق کپی رایت و خرید لایسنس
بند 3-1: همه محصولات گروه نرم افزاری ISIX از مرحله نخست طراحی گرافیک تا اجرا و تبدیل به محصول نرم افزاری ISIX به صورت اختصاصی بوده و ایده و راهکار ارایه آن برای گروه نرم افزاری ISIX محفوظ است. طبق قوانین رعایت حقوق مو‌لفین جمهوری اسلامی ایران، گروه نرم افزاری ISIX حق شکایت و پیگیری از متخلفین را دارد.
بند 3-2: محصولات گروه نرم افزاری ISIX حاوی کپی رایت شرکت و لوگوی نرم افزاری ISIX در قسمت بالایی و پانوشت است. هرگونه حذف، دست کاری و ویرایش کپی رایت و لایسنس گروه نرم افزاری ISIX از جانب خریداران طبق قوانین جرم شناخته شده و به لیست سیاه شرکت افزوده خواهد شد. بر اساس مصوبه مندرج در این قوانین از ارائه هرگونه خدمات پشتیبانی معذور بوده و از دریافت نسخه های آپدیت و بروز محصول محروم خواهد بود. همچنین گروه نرم افزاری ISIX امکان احقاق حقوق حقه خود از متخلفین را برای خود محفوظ میداند.
بند ۳-۳: محصولات گروه نرم افزاری ISIX فقط از وبسایت رسمی آن به نشانی www.isixsoft.com اجازه فروش دارد. هرگونه فروش محصولات گروه نرم افزاری ISIX به غیر از لیست سایت ها و عاملان مجاز فروش گروه نرم افزاری ISIX غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی از طرف این گروه را در پی خواهد داشت، همچنین به خریداران از این مجموعه ها به هیچ وجه خدمات پشتیبانی و بروز رسانی ارائه نمی¬گردد.
ماده ۴: محدودیت استفاده
بند 4-1: هر یک از نسخه های خریداری شده اجازه نصب بر روی یک رایانه مجزا را دارد و در صورت تغییر رایانه قبلی بنا به شرایط خاص، قفل رایانه قابل تغییر است که این اقدام با حذف لایسنس از نسخه قبلی توسط گروه نرم افزاری ISIX و ارائه لایسنس جدید قابل انجام خواهد بود. 
بند 4-2: لایسنس نسخه خریداری شده توسط خریدار غیر قابل واگذاری به غیر است و در صورت واگذاری به طرف ثالث گروه نرم افزاری ISIX حق ابطال مجوز واگذار شده را برای خود محفوظ می¬دارد.
بند 4-3: لازم است توجه شود که مجوز ارائه شده به خریداران، تنها برای کاربران در محدوده جغرافیایی خاص مشخص شده در فاکتور فروش (در حال حاضر تنها ایران) معتبر است و استفاده از این نرم افزار خارج از محدوده مشخص شده ممنوع بوده و در صورت مشاهده مجوز استفاده از نرم افزار لغو می گردد و کاربر حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
ماده ۵:‌ نحوه محاسبه هزینه ها
بند 5-1: گروه نرم افزاری ISIX یک مجموعه تولید نرم افزار است و تعهدی بر آموزش، ارائه خدمات سفارشی، طراحی افزونه و غیره ندارد ولی در صورتی که این خدمات مد نظر کاربران باشد، در صورت صلاحدید و شرایط کاری و برنامه های توسعه ای امکان ارائه خدمات سفارشی سازی وجود دارد. در این حالت هزینه های پرسنل و نیروی فنی تخصصی بر مبنای انجام خدمات سفارشی بر روی پروژه مربوطه براساس ساعت کاری و ضرایب بالاسری مرتبط محاسبه و اخذ میگردد. این زمان توسط واحد فنی گروه نرم افزاری ISIX محاسبه و اعلام میگردد. در هر حالت، هر نوع ارتقا و افزایش امکانات نرم افزاری در مالکیت معنوی و مادی گروه نرم افزاری ISIX است و گروه نرم افزاری ISIX می تواند با هر پلان تجاری مورد نظر از نسخه ارتقا یافته یا سفارشی ساخته شده استفاده نماید. 
ماده ۶: سیاست‏‌های رعایت حریم خصوصی و امنیت
بند 6-1:‌گروه نرم افزاری ISIX به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات وبسایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.گروه نرم افزاری ISIX متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم خصوصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از نرم افزاری ISIX را توسعه دهد. در واقع با استفاده از وبسایت گروه نرم افزاری ISIX و محصولات این مجموعه، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
بند 6-2: همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات گروه نرم افزاری ISIX، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط گروه نرم افزاری ISIX جزئی از اموال این مجموعه محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار گروه نرم افزاری ISIX است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای این مجموعه محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط گروه نرم افزاری ISIX و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار این مجموعه است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات و هر گونه استفاده از مشتقات وبسایت گروه نرم افزاری ISIX و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای گروه نرم افزاری ISIX محفوظ است. 
بند6-3-در زمان استفاده از هر یک از خدمات گروه نرم افزاری ISIX، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.
بند 6-4: تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.isixsoft.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در وبسایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت گروه نرم افزاری ISIX هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.isixsoft.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.
ماده ۷: ثبت و پردازش سفارش
بند 7-1:‌ روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی و رسمی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. گروه نرم افزاری ISIX به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد. کلیه مراحل سفارش از طریق سامانه www.isixsoft.com انجام خواهد شد.
بند 7-2:‌ کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در وبسایت گروه نرم افزاری ISIX به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. گروه نرم افزاری ISIX همواره در تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای گروه نرم افزاری ISIX محفوظ است. در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
بند 7-3:‌ گروه نرم افزاری ISIX مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی بدون اطلاع قبلی برای گروه نرم افزاری ISIX محفوظ است.
بند 7-4: در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در وبسایت گروه نرم افزاری ISIX، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای گروه نرم افزاری ISIX محفوظ است. همچنین گروه نرم افزاری ISIX در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سامانه مدیریت مشتریان می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت. کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند.
بند 7-5:‌ با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند.
ماده ۸: نمایندگی
بند 8-1: فروش نرم افزار ISIX از طریق نمایندگی ها و عاملیت های مجاز فروش گروه نرم افزاری ISIX امکان پذیر می باشد. در هر حال، فرایند خرید نرم افزار صرفا از طریق پنل فروش وبسایت رسمی گروه نرم افزاری ISIX مجاز و معتبر است. مبلغ قابل پرداخت در فاکتور فروش نرم افزار چه از طریق درگاه خرید وبسایت فروش و چه از طریق صدور چک های معتبر بانکی، صرفا در وجه شرکت رادین همکاران بهتا (سهامی خاص) انجام می پذیرد و چنانچه مشتری نسبت به پرداخت وجه یا صدور چک به حساب اشخاص ثالث اقدام نماید هیچگونه مسئولیتی در قبال تخلفات و سوء استفاده های احتمالی به عهده این شرکت نیست. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی مجموعه نرم افزاری ISIX اطلاع دهید.
ماده ۹: قوه قهریه
بند 9-1: تمامی شرایط و قوانین مندرج در این توافق نامه، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، گروه نرم افزاری ISIX هیچگونه مسئولیتی نسبت به جبران خسارات ناشی از عدم امکان پشتیبانی محصول ندارد. 
ماده ۱۰: پیش نیاز های نرم افزاری و سخت افزاری برای نصب 
بند 10-1: مسئولیت راه اندازی و انجام کلیه تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز جهت نصب نرم افزار ارایه شده توسط گروه نرم افزاری ISIX، بر عهده خریدار است. گروه نرم افزاری ISIX، تنها ارایه دهنده لایسنس نرم افزار است و تنها پیش نیازهای مورد نیاز بروی رایانه را به مشتریان اعلام میدارد. 


 

محصولات
ویژگی ها